Son dakika: İmamoğlu, Erdoğan'ın davetini kabul etti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: İmamoğlu, Erdoğan'ın davetini kabul etti

Son dakika.. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ın davetini kabul edip etmeyeceği merak ediliyordu. İmamoğlu ,AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine olumlu yanıt vererek, 'İşbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var' dedi.

Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’daki toplantıya katılacağını duyurdu..

Davet için Erdoğan’a teşekkür eden İmamoğlu, “İşbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm büyükşehir belediye başkanlarını çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti.

Davetin nedeni henüz açıklanmazken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanlarının söz konusu davete katılacağını belirtti.

İstanbul’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı İmamoğlu, “Ankara’ya gidecek misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Ama Sayın Cumhurbaşkanı bütün büyükşehir belediye başkanlarıyla, belediyelerin sanıyorum sorunlarını konuşmak üzere ya da bu yeni dönemi tartışmak üzere toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağız. Elbette ki şehirlerimizin, büyükşehirlerin sorunlarını kendileriyle paylaşma imkanımız olacak. Biz devletin her kademesinde maksimum diyalog maksimum ilişki. Neticede vatandaşımız hizmet bekliyor. Ama bizden ama merkezi hükümetten. Dolayısıyla işbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var. Biz bundan kaçınacak, set koyacak anlayışa asla sahip olmadık, olmayacağız da. Zaten anlamlı da değil. Daveti için teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin