Son dakika: Erdoğan sürprizi verdi: Bayram tatili 10 gün!


Son dakika: Erdoğan sürprizi verdi: Bayram tatili 10 gün!
11 Ağustos 2017 Cuma
17:30
Gündem

Son dakika.. Bayram tatili kaç gün olacak? sorusuna hükümetten gelen peş peşe açıklamalara son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu. Erdoğan: (Kurban bayramı tatili) Hükümet 10 günü programına aldı, çalışıyor. Salı günü bakanlar kurulumuz var, hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum"BİR KESİM 'ÇALIŞALIM' DİYOR, BİR KESİM '10 GÜN OLSUN' DİYOR"

Başbakan Binali Yıldırım Ankara’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Yıldırım, son dönemin en önemli gündem maddelerinden biri olan Kurban Bayaramı tatili ile ilgili yaptığı açıklamada, tatil süresi ile ilgili kararı önümüzdeki salı günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında alacaklarını söyledi.

ZEYBEKÇİ: TATİLDEN ÇOK ÜRETMEYE İHTİYACIMIZ VAR

Konuyla ilgili olarak daha önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da açıklama yapmıştı. Bakan Zeybekci, “Ülke olarak tatilden çok üretmeye ihtiyacımız var. Ancak alınan karara saygı duyarız” derken, Numan Kurtulmuş konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini açıklamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 10 GÜN DEDİ

Cumhurbaşaknı Erdoğan ise bu açıklamanın hemen ardından yaptığı açıklamada “Hükümet 10 günü gündemine aldı. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum” dedib