Diyarbakır'da bombalı PKK saldırısı: 8 şehit 100'den fazla yaralı

Diyarbakır'da bombalı PKK saldırısı: 8 şehit 100'den fazla yaralı
4 Kasım 2016 Cuma
09:41
Gündem

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün içerisinde bulunduğu emniyet binasına bomba yüklü araçla hain bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası çatışma çıktı. Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'daki hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "İki polis bir teknisyen beş sivil olmak üzere sekiz şehidimiz var" dedi. RTÜK, patlama ilişkin geçice yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

Patlama saat 08.00 sıralarında Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bulunan ve içerisinde Terörle Mücadele ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün olduğu Eski Emniyet Müdürlüğü’nde meydana geldi. Emniyet binasına bombalı saldırı yapılırken, saldırının ardından çatışma çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMDAN SON AÇIKLAMA

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'daki hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "İki polis bir teknisyen beş sivil olmak üzere sekiz şehidimiz var" dedi.

BEKİR BOZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’daki patlamaya ilişkin bir açıklama yaptı. Bozdağ, “Diyarbakır’da bombalı aracın patlaması sonucu çok sayıda sivil yaralandı, sivil ve polis şehitlerimiz var” dedi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

04.11.2016 Cuma günü saat 07.53'te İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan Aydın Arslan Bulvarı'nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, sivil vatandaşlarımızın ve öğrencilerin oldukça yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, bölücü terör örgütü mensuplarınca üstlenilen, bomba yüklü araçla bir patlama gerçekleştirildiği anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların bazıları hasar gördü. Canlı yayında 11 HDP’li milletvekilinin gözaltına alındığı Diyarbakır merkezli operasyonu değerlendiren DHA Diyarbakır büro şefi Ferit Aslan “Bağlar ilçesinde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Sebebini henüz bilmiyoruz.” dedi.Son dakika: Diyarbakır'da bomba yüklü araçla hain saldırı

ÇATIŞMA ÇIKTI

Saldırının bomba yüklü araçla yapıldığı tahmin ediliyor.

Patlamanın ardından bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.Son dakika: Diyarbakır'da bomba yüklü araçla hain saldırı

Saldırıda ilk belirlemelere göre 30 kişi yaralandı.Son dakika: Diyarbakır'da bomba yüklü araçla hain saldırı

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlığın yazısı ile Diyarbakır Bağlar'daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.