Baydemir ve 8 HDP'li vekil için zorla getirme kararı


Baydemir ve 8 HDP'li vekil için zorla getirme kararı
5 Eylül 2016 Pazartesi
13:03
Gündem

Dokunulmazlıkları kaldırılan milletvekilleri için ilk yakalama kararı çıkartıldı. HDP'nin terör örgütü PKK propagandacısı ve yardımcısı aralarında Osman Baydemir'in de olduğu sözde 8 HDP'li vekil için zorla getirilme kararı çıkartıldı..KCK ana davasında yargılanan ve dosyaları ayrılan 8 HDP milletvekili için duruşmaya zorla getirme kararı çıkarıldı. 

Milletvekilleri arasında Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım Besime Konca, Çağlar Demirel, Dirayet Taşçı, Alican Ünlü ve Nadir Yıldırım bulunuyor.

YAKALAMA KARARI OLAN HDP/PKK'LILAR

Mahkeme ayrıca, KCK ana davasında yargılanan ve aralarında HDP Eş Genel BaşkanıSelahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş, Hüseyin Zorlu, Fikri Aktaş, MüzeyyenGüneş, Nadire Nergiz, Mesude Şahin, Kenan Ayaz, Gülabi Dere, Özlem Tanrıkulu, HamitAslan, Nesrin Deniz, Remzi Kartal, Sabri Ok..

Yakalama Kararı Çıkartılan Vekiller

 Mustafa Sarıkaya, Şükran Aydın, Mehmet Ermiş, Mehmet Duman, Gülistan Aksoy, Gülay Calap, Ünal Ahmet Çelen ve Erkan Pişkin hakkındaki yakalama emirlerinin infazın gerçekleşmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe bıraktı.

DHA