Son dakika AKP'li Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa etti


Son dakika AKP'li Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa etti
2 Ekim 2017 Pazartesi
11:48
Gündem

Son dakika haberi.. Damadı FETÖ tutuklusu AKP'li Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa etti. Keleş Türkiye'nin gündemine 650 bin TL'lik makam aracı skandalıyle gelmişti.. Keleş'in: 'Diğer başkanlar Mercedes'le, Audi ile gezerken ben Passat'la mı geleyim' açıklaması Türk siyasi tarihine 'rezalet sözler' olarak kazınmıştı..AKP'de demir yorgunluğu istifaları başladı.. Son dakika haberi DÜzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş İstifa etti..

Düzce Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Keleş, yazılı açıklama yaparak belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu..

MehmetKeleş, Türkiye'nin gündemine 650 bin TL'ye aldırdığı makam otomobiliyle ve buna yaptığı "Diğer başkanlar Mercedes'le, Audi ile gezerken ben Passat'la mı geleyim" savunmasıyla de gelmişti.

İşte MEHMET KELEŞ'İN istifa  açıklaması…
Uzun yıllardan beri Düzce'ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır. Ne yazık ki, biz Düzce'ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular. Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz'e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde, hem de mahşer gününde hesaplaşacağım. Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir. Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla.

DAMADI EMRE KURT FETÖ’DEN TUTUKLANMIŞTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve bir aydır firari durumda olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in damadı Emre Kurt,  saklandığı eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz ay yakalanmıştı.  Damat Kurt daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.