Son dakika: Afrin'den kahreden haber: 7 asker şehit


Son dakika: Afrin'den kahreden haber: 7 asker şehit
3 Şubat 2018 Cumartesi
20:06
Gündem

Son dakika... Zeytin Dalı harekatından çok acı bir haber daha geldi.. 7 kahraman askerimiz hain saldırılar sonucu şehit oldu.. Afrin'de terör örgütü PYD/PKK üyeleri Türk tankına saldırıda bulundu. Saldırıda 5 asker şehit oldu. Gün içinde ayrıca Zeytin Dalı Harekatı'nda çatışmada 1, Kilis'e yapılan saldırıda da 1 asker şehit düştü... Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yaptığı açıklamada Afrin'de tanka yapılan saldırıda beş askerin şehit olduğunu duyurdu. İlerleyen dakikalarda TSK aynı gün içinde üçüncü açıklamayı yaptı: en ez 899 terörist öldürüldüTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yaptığı açıklamada Afrin'de tanka yapılan saldırıda beş askerin şehit olduğunu açıkladı.

- Kuzey Suriye’de terör örgütü PYD/PKK/YPG'ye karşı yürütülen Zeytin Dalı harekatında acı haberler geldi.

- Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yaptığı açıklamaya göre Afrin’deki çatışmada bir asker şehit oldu. 

TSK, harekatta bir tankın saldırıya uğradığını da duyurdu. Buradaki saldırıda bir asker şehit düştü.

İLGİLİ HABER

Türk jetleri, tankın vurulduğu bölgeye hava harekatı düzenlendi. TSK, saldırıda 5 asker şehit olduğunu açıkladı. 

TSK’DAN İKİNCİ AÇIKLAMA… 5 ASKER ŞEHİT OLDU

Akşam saatlerinde TSK’dan yapılan ikinci son dakika açıklamasında saldırıda 5 askerin şehit olduğu bildirildi.

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 3 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'in kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi. 

TSK'DAN 3. AÇIKLAMA DAHA: EN AZ 899 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK: Harekâtın başlangıcından itibaren Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından terör örgütüne ait 538 hedef imha edilmiştir. En az 899 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirilmiştir.