Son dakika: 8 PKK'lı terörist ve cephanelikleri imha edildi


Son dakika: 8 PKK'lı terörist ve cephanelikleri imha edildi
20 Eylül 2016 Salı
10:13
Gündem

TSK bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik kararlı opersyonlarına devam ediyor ve teröristlere içeride ve dışarıda göz açtırmıyor. Irak'ın kuzeyindeki iki ayrı noktada PKK'ya ait cephanelikler ve saldırı hazırlığındaki en az 8 terörist Obüs atışlarıyla imha edildi..TSK'dan yapılan açıklamada, bir grup vatandaşın ihbarı üzerine Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı 48’inci Hd.Tug.K.lığı sorumluluk sahasında, hududun Irak tarafında metruk Kesta köyü batısında BTÖ unsurları üzerine 17 Eylül 2016 saat 00.10 sularında ateş destek vasıtaları ile ateş açıldığı ve ilk tespitlere göre en az 3 bölücü terör örgütü mensubunun hazırlık içinde bulundukları alanda etkisiz hale getirildikleri kaydedildi.

19 Eylül 2016 sabah saatlerinde yine Kuzey Irak tarafında yer alan Kesta Köyü’nün batısındaki PKK’ya ait bir cephanelik Andaç bölgesindeki 155 mm K/M Obüsler ve 105 mm çekili obüsler ile yapılan atışlar sonucunda infilak etti. Havadan İHA ile yapılan ilk tespitlere göre 4 terörist ölü, 1 terörist yaralı olmak üzere 5 terörist etkisiz hale getirildi.

AYNI BÖLGEDE 3 PKK’LI ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

Aynı bölgede 17 Eylül tarihinde bir grup vatandaşın ihbarı üzerine Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasında, hududun Irak tarafında metruk Kesta Köyü batısında PKK hedeflerine ateş destek vasıtaları ile ateş açılmış ve ilk tespitlere göre en az 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilmişti.

HAKKARİ’DE HAVA HAREKATI

Hakkari bölgesine Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 2 adet F16 savaş uçağı ile hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında Doçka mevzi ve cephanelik imha edildi ve ilk görüntülere göre 1 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

DHA