Son dakika… 52 IŞİD ve 70 PYD/PKK hedefi vuruldu

Son dakika… 52 IŞİD ve 70 PYD/PKK hedefi vuruldu
22 Ekim 2016 Cumartesi
10:21
Gündem

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne(TSK) ait savaş uçakları Suriye, Irak ve Türkiye sınırları içerisinde adeta terör örgütlerine kan kusturuyor. Savaş uçaklarımız terör örgütlerine darbe üstüne darbe vuruyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 60. gününde hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 52 IŞİD ve 70 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtalarıyla atış yapıldığını açıkladı.

Harekatın 60. günü nedeniyle TSK’dan yapılan açıklamaya göre 70 PYD/PKK ile 52 DEAŞ hedefi ateş destek vasıtalarıyla vurularak baskı altına alındı ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakıldı. Açıklamada özetle şu bilgilere yer verildi:

TSK'NIN YAPTIĞI AÇIKLAMADA SON İCRAATLAR AÇIKLANDI

“PYD/PKK mensupları tarafından, Aşağı Cerablus’ta bulunan köprünün üzerine çıkan muhalif unsurlarına ateş açılmış, açılan ateş sonucunda 2 muhalif yaralanmıştır. Muhalif unsurlarca, harekâtın başlangıcından bu yana 156 meskûn mahalde yaklaşık 1.265 km² kontrol sağlanmıştır. Koalisyon güçleri tarafından; Hazwan’da tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik icra edilen 1 hava harekâtı sonucunda, 2 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş ve 1 araç imha edilmiştir. DEAŞ’dan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından, 24 EYP kontrollü olarak imha edilmiş, harekâtın başlangıcından bugüne kadar 31 mayın ve çoğu tuzaklanmış 1.259 EYP etkisiz hale getirilmiştir.