Skandal! Rus komutan ve terör örgütü yöneticileri


Skandal! Rus komutan ve terör örgütü yöneticileri
4 Aralık 2017 Pazartesi
12:20
Gündem

ABD'nin ardından bir skandal görüntü de Rus komutandan geldi... Suriye'nin Deyrizor kentinin doğusu Uluslararası koalisyon ve Rus ordusunun desteği ile Demokratik SuriyeGüçleri (DSG) tarafından terör örgütü IŞİD'ten temizlendi. Operasyon ile ilgili açıklamayı Rus komutan, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG’nin sözcüsü birlikte yaptı.Deyrizor kentinin Fırat Nehri’nin doğusunda kalan bölümünün, terör örgütü IŞİD'ten temizlenmesi nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı, Rus general Alex Kim ile PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı YPG’nin sözcüsü Nuri Mahmut yaptı.

Rus bayrağı ve YPG flamasının da bulunduğu basın açıklamasında konuşan Mahmut, denetimlerinde bulunan bölgelerin demokratik Suriye’nin parçası olacağını belirterek, "Başta ABD ve Rusya olmak üzere, tüm uluslararası güçlere, Suriye’nin geleceğinin barışçıl ve demokratik bir şekilde inşası ve özgürleştirilen bölgelerin güvenliğinin korunmasının garanti altına alınması çağrısı yapıyoruz" dedi.

Rus komutan ve PYD'lş teröristler

Skandal görüntü Bu kez de Rus komutan...Suriye’de daha önce ABD askerlerinin YPG’lilerle fotoğraf çektirmesine Türkiye büyük tepki göstermişti.