Skandal! 'Asker ölmek için para alıyor, bana bir faydası yok'

Skandal! 'Asker ölmek için para alıyor, bana bir faydası yok'
11 Ekim 2016 Salı
12:07
Gündem

HaberTürk yazarı ve Eski AKP milletvekili Muhsin Kızılkaya, katıldığı bir canlı yayın programında; "Askerin görevi ölmek, bunun için maaş alıyor, bana ekstra bir faydası yok.." diyerek skandal sözler sarf etti. Sosyal medyada ise, günaşırı onlarca kahraman asker ve polisin şehit olduğu bu günlerde sarf edilen bu sözlere çığ gibi tepki yağdı. Gelen tepkiler üzerine Kızılkaya HaberTürk internet sitesi üzerinden özür diledi.

Habertürk gazetesi yazarı Muhsin Kızılkaya, “Askerlerin görevi hayatını vermek, bunun için maaş alıyorlar, bana ekstra bir iyilik yapmıyorlar” sözleri tepki çekti. Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz’ın yönettiği Türkiye’nin Nabzı programı tepki çeken sözlere sahne oldu.

“ASKER EKSTRA BANA BİR İYİLİK YAPMIYOR”

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un “Şunu unutmayın o insanlar hayatlarını veriyorlar” sözleri üzerine Muhsin Kızılkaya’dan tepkiye sebep olan sözler geldi. Kızılkaya “O ayrı bir şey. Zaten işi o, maaş alıyor. O insanların görevi ölmek ve onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor” diye konuştu. Kızılkaya’nın bu sözleri üzerine tepki gösteren Ahmet Yavuz “Böyle söylerseniz şehitlerin kemiklerini sızlatırsınız” dedi. Kızılkaya’nın skandal sözleri sosyal medyada da infial yarattı. Muhsin Kızılkaya o sözleri sonrası gecenin en çok konuşulan ve tepki gösterilen isimleri arasında yer aldı.

Muhsin Kızılkaya Asker için skandal sözler

SKANDAL SÖZLERE SOSYAL MEDYADAN ÇIĞ GİBİ TEPKİ YAĞDI
Kızılkaya’nın skandal sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Kızılkaya, Twitter’da TT listesine girdi.

Asker Ölmek için para alıyor

Asker Ölmek için para alıyor

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE KIZILKAYA ÖZÜR DİLEDİ

Muhsin Kızılkaya, skandal açıklamalarına sosyal medya başta olmak üzere birçok kesimden büyük tepkiler gelince özür dilemek zorunda kaldı. Habertürk internet sitesi üzerinden bir özür metni yayınlayan Kızılkaya, ‘Bu kadar tepki geleceğini düşünemeden sarf ettiğim haddini aşan sözler için Bütün milletimden özür diliyor, saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Muhsin Kızılkaya’nın özür metninin tamamı

Habertürk TV ekranında Didem Arslan Yılmaz tarafından yönetilen Türkiye'nin Nabzı programında bir emekli generalle yaptığımız tartışmada hiçbir şekilde aklımdan geçmeyen, ama her nasılsa ortamın gerginliği sonucu ne yazık ki maksadını aşan sözler sarf ettim. Düşündüklerimi çok hatalı bir dille ifade etmiş olduğumu, yanlış anlamaya müsait sözler olduğunu ve tepkilerle karşılaşacağımı sonradan fark ettim.

Tartışma esnasında askerliği profesyonel bir meslek olarak tercih etmiş insanların, bu mesleği seçerken elbette bir ücret almaları gerektiğini, ama bu mesleğin icrası esnasında şehit olmanın da, gazi olmanın da mümkün olduğunu ifade etmek istedim. Elbette askerlerin vazifeleri de, diğer bütün vatan hizmetleri gibi onurlu bir hizmettir. Görev uğrunda şehit olanların ise bu işi para karşılığı yaptıkları gibi bir düşünce asla aklımdan geçecek bir şey değildir.

Profesyonel askerlik mesleğinin seçimiyle ilgili sarf ettiğim talihsiz sözlerden sonra, aynı programda, şehitlerimizin ve kahraman ordumuzun şerefli mensuplarının “incinebileceğini” düşünerek hepsinden özür dilemiş ve sözlerimi geri almıştım.

Buna rağmen bazı çevreler tarafından kampanya sürdürülmek isteniyor. FETÖ, DAEŞ ve PKK gibi terör örgütlerine karşı tavrı öteden beri net olan, çok uzun bir süreden beri bu örgütlerin hedefi olan, kahraman Mehmetçiğin yürüttüğü terörle mücadele azmine destek veren, onun moralinin bozulması, bütün milletin moralinin bozulması anlamına geldiğini çok iyi bilen birisi olarak, sarf ettiğim sözlerden “pişmanlığımı” dile getirmeme rağmen bana saldırmaya devam etmeleri, ne hakkaniyet, ne de insaf ölçülerine sığar.

Her gün onlarca şehit haberiyle sarsıldığımız, birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan bir dönemde sarf ettiğim, amacını aşan, kahraman ordumuzun mensuplarını, aziz şehitlerimizin ruhunu ve şehit ailelerinin gururunu incitebileceğini düşündüğüm o talihsiz sözlerimden dolayı tekrar bütün milletimden özür diliyor, saygılarımı sunuyorum..