Şırnak'tan kahreden haber: 6 asker şehit, 1 asker yaralı

Şırnak'tan kahreden haber: 6 asker şehit, 1 asker yaralı
26 Eylül 2016 Pazartesi
17:09
Gündem

Şırnak - Uludere Karayolu üzerindeki cezaevi yakınlarında bulunan kontrol noktasına bölücü terör örgütü PKK'lı hainlerce saldırı düzenlendi. Hain saldırı sonrasıçıkan çatışmada 6 kahraman askerimiz maalesef şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölücü terör örgütü PKK ile verilen mücadelelerde bugün 10 askerimiz saldırılar sonucunda şehit oldu

Şırnak'ta bir grup PKK'lı terörist tarafından, güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı ve ardından yaşanan çatışmada, ilk bilgilere göre, altı güvenlik görevlisi şehit oldu.

Olay, yeni Şırnak-Van karayolu Şırnak Cezaevi yakınlarında, kentteki sokağa çıkma yasağı nedeniyle kurulan güvenlik noktasında meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, bir grup PKK'lı terörist, burada görev yapan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırının ardından çatışma çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi gönderilirken, çatışmanın yaklaşık 6 saattir sürdüğü öğrenildi. Saldırı ve çatışmada, altı güvenlik görevlisinin şehit olduğu, bölgede yaralıların olduğu da öğrenildi.

İLGİLİ HABER

Öte yandan PKK’lı teröristler sabah saatlerinde Mardin’de Derik-Kızıltepe karayolu üzerinde asker ve korucuları taşıyan sivil araca mayınlı saldırı gerçekleştirmiş saldırıda 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştu. Hainlerin son saldırısı ile birlikte bugün şehit verdiğimiz güvenlik görevlisi sayısı 10’a yükseldi.