Silahlı Başkan dehşeti: Yunanistan’da tüm futbol maçları askıya alındı!


Silahlı Başkan dehşeti: Yunanistan’da tüm futbol maçları askıya alındı!
12 Mart 2018 Pazartesi
15:14
Spor

Yunanistan'da AEK ve PAOK arasında oynanan maçta çıkan olaylarda, PAOK Başkanı Ivan Savvidis'in sahaya silahla girmesi ve son günlerde futboldaki şiddet olaylarının artması nedeniyle ülkedeki tüm futbol maçları askıya alındı. Yunanistan’da AEK ve PAOK maçında çıkan olaylar sonrasında ülkedeki tüm futbol maçlarının askıya alındığı duyuruldu.

İki takım arasında oynanan maçın son anlarında PAOK'un attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Yaşanan itirazların ardından iki takımın yöneticileri sahaya daldı.

PAOK Silahlı Başkan Dehşeti
Sinirlerine hakim olamayan PAOK Başkanı Ivan Savvidis belindeki silahla verdiği görüntü kavganın boyutunu değiştirdi.

Geçtiğimiz günlerde ise yaklaşık 50 kadar PAOK taraftarı, federasyonun verdiği saha kapatma cezası nedeniyle bir televizyon kanalını basmıştı.

SPOR BAKANI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yaşanan bu görüntülerin ardından Yunanistan Spor ve Kültür Bakanı George Vassiliadis, maçın ardından yaptığı açıklamada liglere ara verilebileceğinin sinyallerini vermişti.

Olaylar karşısında cesur kararlar almaları gerektiğini söyleyen Vassiliadis, “Bugün ortaya çıkan görüntüler tüm PAOK'lu dostları ve futbolseverleri derinden yaralamıştır. Bunlar bana geçmişte yaşadığımız olayları hatırlattı. Böyle olağan dışı olaylar cesur kararlar almayı gerektirir. Uzun zaman sonra çekişmeli bir lig yarışı vardı. UEFA ile yapacağımız görüşmeden sonra zorlu bir karar alma gereği olursa da kimse bizi hedefimizden ayıramayacak” ifadelerini kullanmıştı