Siirt ve Tunceli Belediyesine operasyon, Başkanlar gözaltında

Siirt ve Tunceli Belediyesine operasyon, Başkanlar gözaltında
16 Kasım 2016 Çarşamba
09:01
Gündem

Terör operasyonlarının sürdürüldüğü iki önemli şehrin daha belediyesine polis baskını yapıldı. DBP'li Siirt ve Tunceli Belediyesi'ne operasyon düzenlendi. Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ve eşbaşkanlar gözaltına alındı. İki belediye binasında da aramalar yapılıyor.

 Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan ve Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.  

Alınan bilgiye göre, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında DBP'li Belediye Başkanı Bakırhan hakkında gözaltı kararı verdi.

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Bakırhan'ın evi ile Siirt Belediyesi hizmet binasında arama başlattı.

Polis tarafından gözaltına alınan Bakırhan, emniyete götürüldü.

Ekipler, Bakırhan'ın evi ile belediye binasında aramalarına devam ediyor.

İLK OPERASYON HABERİ SİİRT’TEN

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, bugün sabah saat 06.05 sıralarında belediye binasına gelen Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, belediye binasında sıkı güvenlik önlemleri aldıktan sonra bina içerisine girdi. Giriş ve çıkışlara da izin vermeyen polis bilişim ve inceleme ekipleri de belediye binası içerisinde arama başlattı.

Siirt ve Tunceli Belediyesi operasyon, Başkan Ali Bu tutuklandı mı?

Belediye birimlerinde inceleme yapan polis, bilgisayar hard disklerine de incelenmek üzere el koydu.Öte yandan Siirt Belediyesi’nin DBP’li Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Yeni Mahalle Elit Sitesi’ndeki evine da aynı saatlerde baskın düzenleyen polis, burada yapılan aramadan sonra gözaltına alındı.Polisin belediyede aldığı sıkı güvenlik önlemleri ve aramalar devam ediyor.

TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI DA GÖZALTINDA

Tunceli Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında DBP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul evinde yapılan aramadan sonra gözaltına alınırken eş başkan Nurhayat Altun’ un da evinde aramaların sürdüğü belirtildi. Aynı soruşturma kapsamında EMEP il Başkanı Mustafa Taşkale de gözaltına alındı.