Şeriat isteyen tacizci, Hizbullahçı İmam Hatip öğretmeni açığa alındı

Haber Oku Haber Oku / Şehir: Genel
Şeriat isteyen tacizci, Hizbullahçı İmam Hatip öğretmeni açığa alındı

Diyarbakır'da bir İmam Hatip lisesinde 16 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunan ve 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanırken, mağdurun babasına, 'Ben bir hata işledim. Bu suçun Allah'ın şeriati doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağuta ve tağutun hükmüne havale ettin. Şeriate gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım' mesajı çeken sözde Coğrafya öğretmeni Ahmet B. Kulp kaymakamlığınca başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı

Diyarbakır’da bir İmam Hatip lisesinde 16 yaşındaki öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve mağdurun babasına şeriata gitmeyi teklif eden coğrafya öğretmeni A.B. hakkında, Kulp Kaymakamlığı tarafından yeniden idari soruşturma başlatıldı. Öğretmen A.B., Diyarbakır Valiliği’nin talebi üzerine hakkında açılan soruşturma kapsamında Kulp İlçesi’ndeki görevinden açığa alındı.

İLGİLİ HABER

Sanık öğretmen A.B.’nin, hakkındaki cinsel taciz iddiası ortaya çıktıktan sonra Lice ilçesine atandığı, bir süre burada görev yaptıktan sonra, 5 ay önce ise kendi isteği ile Kulp İlçesi tayin edildiği öğrenildi.

Şeriat İsteyen Ahmet B. İmam Hatip  öğretmeni

Yetkililerden alınan bilgiye göre; Diyarbakır Valiliği’nin de meydana gelen olayı ve öğretmen A.B. hakkındaki idari soruşturmayı yakından takip ettiği öğrenildi.

DHA
Sıradaki Haber Yükleniyor...