Seri Katil Atalay Filiz'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi


Seri Katil Atalay Filiz'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
1 Aralık 2017 Cuma
15:21
Gündem

Son dakika haberi.. Seri katil Atalay Filiz, tasarlayarak adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Filiz, ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyorduSon dakika Seri katil Atalay Filiz, tasarlayarak adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiasıyla "tasarlayarak kasten öldürme" ve "nitelikli hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Atalay Filiz Seri katil cezası

"RUH SAĞLIĞI VE AKLİ DENGESİ YERİNDE"

Filiz hakkında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nce hazırlanan "akıl hastalığı yok, cezai sorumluluğu tam" raporu dava dosyasına gönderilmişti. 6 uzman tarafından hazırlanan raporda, Filiz'in "resmi belgede sahtecilik" suçunu işlediği esnasında herhangi bir akıl hastalığı ya da zayıflığı olmadığı belirtilmişti.

2 AY ÖNCE DE İDRARINI BİRİKTİRDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

3 farklı cinayetten aranırken İzmir Menderes'te yakalanan Atalay Filiz'in avukatının sunduğu dilekçede, Filiz'in tutuklu bulunduğu koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz'i dövdüğü iddia ediliyordu