Saygıyla Anıyor, Özlüyoruz.. HİÇ BATMAYAN GÜNEŞİMİZ ATATÜRK


Saygıyla Anıyor, Özlüyoruz.. HİÇ BATMAYAN GÜNEŞİMİZ ATATÜRK
10 Kasım 2017 Cuma
02:44
Gündem

Şükürler olsun ki yüce Allah, Yüce Türk milletine, hiç ölmeyen ve bu ülkenin üzerinden hiç batmayacak olan bir güneş bahşetti.. Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümü. O’nun çağdaş, demokratik Türkiye vizyonunun değeri her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Her an olduğu gibi ancak yine bu sabah saat 09:05'te Türkiye onu bir başka anacak, bir başka özleyecek..Türk halkı, modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve büyük özlemle anıyor. Her 10 Kasım’da olduğu gibi Türkiye’nin dört bir yanından; inançları, görüşleri farklı 7’den 70’e yüz binlerce yurttaş, Ata’yı anmak için bugün Anıtkabir’e akacak.

BATMAYAN GÜNEŞ.. SAYGIN BİR LİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kasım için mesaj yayınladı: “Gazi Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir.”

Atatürk Batmayan Güneşimiz

Atatürk’ün Cumhuriyet öncesi ve sonrasına ilişkin az bilinen fotoğrafları ile bazı belgeler gün yüzüne çıktı. Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik ETÜT (ATASE) Daire Başkanlığı arşivlerinden derlenen 25 fotoğraf ve bazı belgeler, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Anadolu Ajansı ile paylaşıldı.

Atatürk Batmayan Güneşimiz, Ege Vapuru

Fotoğraf Ege Vapuru, 27 Kasım 1930...