Sağlık Bakanlığı: 5 bin 581 personel görevden uzaklaştırıldı

Sağlık Bakanlığı: 5 bin 581 personel görevden uzaklaştırıldı
27 Temmuz 2016 Çarşamba
20:19
Sağlık

FETÖ darbe girişimi sonrasında tasfiyeler Sağlık Bakanlığı'nda da devam ediyor... 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 115'i yönetici, 1504'ü hekim, toplam 5 bin 581 Sağlık Bakanlığı personelinin görevden uzaklaştırıldığı açıklandı..

Sağlık Bakanlığı'nda 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bu güne kadar 5 bin 581 personel görevden uzaklaştırıldığı açıklandı..

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görevden uzaklaştırılan 5 bin 581 personelin 115’i yönetici, 1504’ün de hekim olduğu belirtildi.

115'i yönetici, 1504'ü hekim toplam 5 bin 581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016'da milletin iradesine, canına ve malına kastederek darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Bu ihanet ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan kamu güvenliğine ilişkin tedbirler olarak FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. İlgili Kanun Hükmünde Kararname uyarınca haklarında nihai değerlendirmeleri yapmak üzere 115'i yönetici, 1504'ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırılmıştır. Darbe teşebbüsünün ilk dakikasından itibaren sağlık hizmeti verilmesinde olağanüstü gayret gösteren sağlık personeline teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Mücadeleyi kararlılıkla devam ettirerekmilli irade nöbetini günlerdir sürdüren milletimize şükranlarımı sunuyorum. Milletin iradesine, geleceğine ve vatandaşlarımızın hayatına kastederek vatan evlatlarını şehiteden ve yaralayarak gazi olmasına sebep olan zalim terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."