Reza Zarrab 60 yaşındaki hücre arkadaşına tecavüz etmiş!


Reza Zarrab 60 yaşındaki hücre arkadaşına tecavüz etmiş!
7 Aralık 2017 Perşembe
22:24
Gündem

Son dakika. İran asıllı Reza Zarrab ile aynı koğuşta kalan 60 yaşlarındaki bir mahkumun, Zarrab tarafından tecavüze uğradığı ortaya çıktı.. İşte Zarrab'ın avukatına göre 'Ölçüsüz' iddianın detayları.. ABD'de İran'a yönelik yaptırımları delme iddiasıyla yargılanan Reza Zarrab hakkında tecavüz iddiası geldi... Eski bir hücre arkadaşı Zarrab'ı, kendisine tecavüz etmek ve cinsel tacizde bulunmak iddiasıyla mahkemeye verdi.Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin New York'ta görülen İran yaptırımlarını delme iddiasıyla açılan davayı takip eden muhabiri Benjamin Weiser, Reza Zarrab'la ilgili şoke edici bir iddiayı gündeme taşıdı.

Weiser'in NYT'da yayınlanan haberine göre; Manhattan hapishanesinde Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkûm, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Reza Zarrab ABD Hücre Arkadaşı tecavüz

NYT'de yer alan, tecavüz iddiasına dair haber....


Zarrab'ın avukatlarından Robert J. Anello, iddiaları "ölçüsüz" olarak nitelendirdi.

Dün açılan davaya konu eylemlerin Kasım 2016-Mart 2017 arasında yaşandığı ifade edildi. Adı açıklanmayan mahkûmun 60'lı yaşlarının başında olduğu belirtildi. Davacı, "O dönemde çok korktuğum ve utandığım için şikayetçi de olamadım" dedi.

Davacının avukatı  Alexei Schacht'a göre cezaevi yönetimi soruşturma açtı ama delil bulamadı.

İddiaya göre; Zarrab, devletin sağladığı avukat tarafından savunulan mahkûm için özel avukat tutma ayrıca Afrika'daki ailesine para gönderme teklifinde de bulundu.

Dava dosyasında söz konusu mahkûmun, "daha genç ve daha güçlü adam karşısında çaresiz kaldığı" ve "karşı koyamadığı" iddiası da yer aldı.