PKK'lı hainler, polis ve ailesinin bulunduğu araca ateş açtı!


PKK'lı hainler, polis ve ailesinin bulunduğu araca ateş açtı!
30 Ağustos 2016 Salı
14:47
Gündem

Bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler Bitlis-Diyarbakır Karayolu üzerinde kahpe ve kallşece bir saldırı gerçekleştirdi. Buzlu Pınar Mevkii'nde yol kesip kimlik kontrolü yapmak isteyen PKK'lı teröristler, eşi ve 7 yaşındaki oğluyla birlikte yolculuk yapmakta olan bir polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Hain saldırıda polis memuru yaralandı. Kaçan teröristlerin yakalanıp etkisiz hale getirilmeleri için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı..Bir grup terörist, bugün saat 08.00 sıralarında merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Buzlu Panar Mevkii’nde yolu trafiğe kapatarak gelen araçlarda bulunanların kimliklerini kontrol etmeye başladı. Bu sırada tayini çıktığı için özel otomobiliyle Gaziantep’ten eşi ve 7 yaşlarındaki çocuğu ile birlikte Van’a giden polis memuru Mehmet Dağlı, yolun kesildiğini fark edince uzaklaşmak istedi. Teröristlerin fark edip, ateş açması sonucu da polis memuru Dağlı omuzundan yaralandı. Bunu rağmen durmayarak yoluna devam eden polis memuru Dağlı yaralı halde Bitlis Devlet Hastanesi’ne ulaşmayı başardı.

Bitlis'te Polise hain salrıdı

VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ

Yaralı polis memuru Dağlı hemen tedavi altına alınırken, olayı haber alan Bitlis Valisi Ahmet Çınar ve Emniyet Müdürü Fatih Kaya da hastaneye geldi. Vali Çınar ve Emniyet Müdürü Kaya aileyle görüştükten sonra hastane yetkililerinden de Dağlı’nın durumu hakkında bilgi aldı.

Yaralı Polisi Bitlis valisi ziyaret etti

OPERASYON BAŞLATILDI

Bu arada, merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Buzlu Pınar’da geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çok sayıda takviye birliğin sevk edildiği bölgedeki operasyon hava destekli olarak sürdürülürken, Bitlis-Diyarbakır Karayolu da trafiğe kapatıldı.

DHA