Nagehan Alçı ve eşi malum şahısa 'FETÖ' soruşturması açıldı


Nagehan Alçı ve eşi malum şahısa 'FETÖ' soruşturması açıldı
9 Şubat 2018 Cuma
02:03
Gündem

Son dakika.. Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı ve, katıldığı bir TV programında Boşnak vatandaşlarımıza yönelik çirkin, ırkçı bir saldırıda bulunduğu için kovulduğu Sabah gazetesi eski yazarı Rasim Ozan Kütahyalı hakkında FETÖ soruşturması başlatıldığı iddia edildi. Nagehan Alçı da, Ege adalarının tartışıldığı programda, '18 keçinin otladığı kaya parçası için savaş mı yapalım' ifadelerini kullandı... Her santimetre karesinde şehit kanı olan vatan toprakları için kullanılan bu ifadeler büyük tepki ile karşılanmıştı.. Haklarında başlatılan FETÖ davası iddiasının ardından sosyal medyada, Rasim Ozan Kütahyalı'nın isim kısaltmasına ithafen, 'ROK'u yediler' paylaşımları dikkat çekti..Nagehan Alçı ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı…

Odatv’nin iddiasına göre; Soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından yürütülüyor. Habere göre, Alçı ve Kütahyalı hakkındaki soruşturma bir ihbar üzerine başlatıldı.

Yine başka bir iddiaya göre, Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt söz konusu soruşturmayı, ikili hakkında açılmış başka bir soruşturmayla birleştirilmesini talep edip elinden çıkarmak istiyor.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER