Muğla'da tecavüz edilen kedi öldü

Muğla'da tecavüz edilen kedi öldü
17 Kasım 2016 Perşembe
19:12
Gündem

Muğla Marmaris'te hayvanseverler tarafından yolda yaralı vaziyette bulunan ve veteriner kliniğe kaldırılan sokak kedisinin, yapılan muayenesi sonucunda tecavüze uğradığı ortaya çıkmıştı. Tecavüze uğrayan kedi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. Hayvanseverler, kediye tecavüz eden canavarın bulunup en ağır cezayı alması için gerekli yasal işlemlerin başlatılması için dilekçe verdi..

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, yolda yaralı bulunan ve tecavüze uğradığı ortaya çıkan 2 yaşındaki dişi sokak kedisi, tedaviye alındığı veteriner kliniğinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Marmaris'te dün hayvanseverler tarafından trafik kazası şüphesiyle veterinere getirilen 2 yaşındaki dişi sokak kedisine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tecavüz edildiği ortaya çıktı.

Veteriner kliniğinde tedaviye alınan kedi, bu sabah öldü. Sokak kedisi, hayvanseverler tarafından, gömülmek üzere teslim alındı.

İLGİLİ HABER

"YAŞAMASI BİLE MUCİZEYDİ"

Uzman Veteriner Hekim Deniz Yosun Switijnk, "Sokak kedisi bizlere getirildiğinde yaptığımız tespitte yaşaması bile mucize idi. Kedinin iyileşmesi için seferber olduk, çeşitli tedavi yöntemlerini kullandık. Ne yazık ki bugün sabah kedimizi kaybettik" dedi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ise olayın meydana geldiği iddia edilen Uzunyalı Mevkii sahil yürüyüş yolunda mobese kameralarında yaptığı incelemede bir delile ulaşamadığı öğrenildi. 

Muğla Tecavüze Uğrayan kedi öldü

HAYVANSEVERLER ATM KAMERALARI İÇİN DİLEKÇE VERDİ

Hayvanseverler, ara sokaklara konumlandırılmış ATM kameralarından olayı kimin yaptığının belirlenmesi için de dilekçe verdi.