Metrobüsteki şemsiyeli saldırgan tutuklandı

Metrobüsteki şemsiyeli saldırgan tutuklandı
24 Eylül 2016 Cumartesi
15:54
Gündem

İstanbul Acıbadem'deki faciadan dönülen metrobüs kazasında kapıları açmadığı iddiasıyla şoföre şemsiyeyle saldıran ve 11 kişinin yaralandığı feci kazaya neden olan Murat Akbulut çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Türkiye dün tarihin en dehşet verici trafik kazalarından birisine ev sahipliği yaptı. Sabah saatlerinde İstanbul Acıbadem durağına gelen metrobüsün şoförüyle tartışan Murat Akbulut, araç hareket ettikten sonra şoför Recai Sertoğlu’na elindeki şemsiye ile saldırdı. Saldırının şoku ile direksiyonu bırakıp ayağa kalkan sürücü daha sonra dengesini kaybederek yere kapaklandı. Saatte 53 kilometre hızla giden araç özel yolundan çıkarak, araçların karşı yönden geldiği tarafa uçtu. 3 aracı altına alan metrobüs iki katlı bir otobüse çarparak durabildi. Faciada 11 kişi yaralandı. Olay sonrası yolcuların tartakladığı saldırgan Akbulut gözaltına alındı.

Metrobüs Kazası Şemsiyeli saldırgan tutuklandı

Üsküdar Doğancılar Polis Merkezi’nden sabah saatlerinde çıkarılan Murat Akbulut, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Akbulut, sağlık kontrolünün ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü. Burada savcılık sorgusu tamamlanan Murat Akbulut tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi. Şemsiyeli saldırgan Murat Akbulut “Olası kastla kasten yaralama”, “Kasten yaralama”, “Kamu malına zarar verme” ve “Mala zarar verme” suçlarından çıktığı mahkemede tutuklandı. Akbulut’un cezaevine gönderildiği bildirildi.

METROBÜS ŞOFÖRÜ DE İFADE VERDİ

Öte yandan metrobüs şoförü Recai Türkoğlu’nun da sabah saatlerinde savcılıkça müşteki-şüpheli sıfatıyla ifadesi alındı. Adliyeden ayrılırken konuşan Türkoğlu, “Sağlığım iyi çok şükür. Karşılık vermedim. Bir şey söylemek istemiyorum şu anda” dedi.

Metrobüs kazası, 10 yaralı. Şoföre şemsiye ve tekmeli saldırı
23.09.2016

Metrobüs kazası, 10 yaralı. Şoföre şemsiye ve tekmeli saldırı

İLGİLİ HABER