Meczuplara en güzel cevap, Atatürk'e dua eden Yörük amcadan


Meczuplara en güzel cevap, Atatürk'e dua eden Yörük amcadan
5 Ocak 2018 Cuma
14:35
Gündem

Son yıllarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk''ün anı ve hatıralarına saldıran meczuplara en güzel cevap Alanya'dan ve Yörük olduğu öğrenilen bir köylü amcadan geldi... Alanya'nın Toros Dağları eteklerinde yetiştirdiği sebzelerini satmak için şehre inen yaşlı adam, her Cuma günü kent merkezindeki Atatürk Anıtı önündeki meydana gelerek Atatürk ve Milli Mücadele kahramanları için şükür duası ettikten sonra işlerine başlıyor..Antalya'nın Alanya ilçesinden günün en güzel haberi geldi.. Kent merkezinde bulunan 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözlerinin yazılı olduğu Atatürk Anıtı önüne her hafta cuma günü gelen yaşlı bir çiftçi, Atatürk'e dua ederek minnettarlığını gösteriyor.. Çevredeki vatandaşlarca kayda alınan o anlar sosyal medyada kısa sürede binlerce izlenme sayısına ulaştı..

Özellikle son dönemde Atatürk'e fiziki ve sözlü olarak saldıran, kendini 'dindar' olarak tanımlayan, tarihinden bihaber bazı yobaz ve gerici meczuplara en güzel cevabı işte bu Yörük amca verdi.

Görüntüler Atatürk'ün, "Köylü Milletin Efendisidir." ve "Arkadaşlar! gidip , toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez..." sözlerini bir kez daha akıllara getirdi..

İşte yetiştirdiğii sebzeleri cuma günleri kurulan halk pazarında satmak için Toros Dağları eteklerinden şehre gelen, Alanyalı Yörük amcanın Ata'ya dua ettiği o anlar;

"KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR..." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

MEHMET ERGÜN / ALANYA