Liseli Helin Palandöken'in kahreden paylaşımı


Liseli Helin Palandöken'in kahreden paylaşımı
14 Ekim 2017 Cumartesi
10:23
Gündem

Pendik'te silahlı bir sapığın saldırısı sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Helin Palandöken'in Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım adeta 'cinayeti önceden haber vermiş' dedirtiyor.. Palandöken mesajında "gizli bir sapığım var sokağa çıkmaya korkuyorum" şeklinde paylaşım yaptığı görüldü..Olay, Pendik Güzelyalı Tren İstasyonu önündeki Bağdat Caddesi’nde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yanındaki pompalı tüfekle birlikte arkadaşının otomobiliyle istasyonun yanına gelen 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, burada okuldan çıkıp evine gitmekte olan Helin P.(17), C.Y(17) ve D.M(18)’nin önünü kesti.

Liseli Helin Palandöken
Sapık Murat Yetkin tarafınfan katledilen 17 yaşındaki Helin Palandöken

3 KİŞİYİ YARALADI

Saldırgan, pompalı tüfek ile C.Y. ve D.M’yi bacağından, genç kızı da karından vurdu. Daha sonra istasyonun yaklaşık 500 metre yakınında bulunan İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kaçtı.

Helin Palandöken öldürüldü Pendik/istanbul

İNTİHARA KALKIŞTI

Okulun yangın merdivenine çıkan saldırgan yanındaki bıçak ile bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Okul etrafında görevli olan ‘Mobil Okul Timi’ (MOT) polisleri saldırganı olayda kullandığı pompalı tüfek ve bileklerini kestiği bıçak ile yakalayarak gözaltına aldı. Saldırgan ve yaralılar ambulanslar ile Marmara Eğitim ve Araştırma hastanesine götürüldü. Karnından yaralanan genç kız ise, olay yerinde hayatını kaybetti.

Katil Murat Yetkin Helin Palandöken
Katil Murat Yetgin kendini öldürmeden polisler tarafından ikna edildi.

CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

Polisler çevrede güvenlik önlemi alırken, tren istasyonunun bulunduğu Bağdat Caddesi trafiğe kapatıldı.

SALDIRGAN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Pompalı tüfekle yaralanan 2 öğrencinin hastanede tedavisi sürerken, saldırgan polisler tarafından ifadesi alınmak üzere Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü.

Liseli Helin Palandöken

OLAY YERİ EKİPLERİ 1,5 SAAT ÇALIŞMA YAPTI

Olay yeri inceleme ekipleri bölgede yaklaşık 1,5 saat çalışma yaptı. İnceleme sırasında hayatını kaybeden genç kızın arkadaşları ve akrabaları olay yerine gelerek gözyaşı döktüler. Ceset savcı incelemesinin ardından önce Marmara Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ardından adli tıpa götürüldü.

Helin Palandöken Twitter Paylaşımı

‘SAPIĞIM VAR, SOKAĞA ÇIKMAYA KORKUYORUM’

Öte yandan, olayda öldürülen H.P.’nin sosyal medya hesabında kendisini takip eden bir kişi olduğuna dair paylaştığı mesaj ortaya çıktı. Mesajda “Sokağa çıkmaya korkuyorum” ifadeleri yer alıyor.

Helin Palandöken'in öldüren katilin olayda kullandığı silah