Libya'da göçmen faciası: İlk bilgilere göre 90 kişi öldü


Libya'da göçmen faciası: İlk bilgilere göre 90 kişi öldü
2 Şubat 2018 Cuma
13:20
Dünya

ABD'nin müdahalesi sonucu halk tarafından linç edilen Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin ölümünün ardından, bir türlü istikrara kavuşamayan Libya'dan acı bir haber geldi.. Libya'daki yaşam koşulllarından kaçıp ülkelerini daha iyi bir yaşam için termektemeye çalışan mültecileri taşıyan tekne alobora oldu ilk bilgilere göre 90 kişi hayatını kaybettiSon dakika... ABD'nin 'demokrasi' götürdüğü Libya kan ağlıyor.. Kendi elleriyle devlet başkanını linç eden yerel halk daha iyi bir yaşam ve gelecek için, kendi ülkelerini bir bir terketmek zorunda kalıyor..

ABD'nin müdahalesi sonucu halk tarafından linç edilen Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin ölümünün ardından, bir türlü istikrara kavuşamayan Libya'dan acı bir haber geldi.. Libya'daki yaşam koşulllarından kaçıp ülkelerini daha iyi bir yaşam için termektemeye çalışan mültecileri taşıyan tekne alobora oldu ilk bilgilere göre  90 kişi hayatını kaybetti

Uluslararası Göç Örgütü (IOM), bu sabah Libya açıklarında batan bir botta 90 göçmenin boğularak hayatını kaybettiğini, üç kişinin kurtulduğunu açıkladı.