Konya'da koca vahşeti: Eşinin boğazını kesip öldürdü


Konya'da koca vahşeti: Eşinin boğazını kesip öldürdü
24 Kasım 2017 Cuma
13:17
Gündem

Konya'dan vahşet haberi... Oturduğu binanın önünde kanlar içerisinde bulunan ve hastaneye kaldırılırken yolda ölen 60 yaşındaki Mehmet Karasu’nun evinde yapılan incelemede aynı yaştaki eşi Elmas Karasu'nun da boğazının kesilerek öldürüldüğü tespit edildi.. Polisin yaptığı incelemeye göre Yaşlı adam eşini öldürdükten sonra intihar etti..Korkunç olay bu sabah 07.15 sıralarında Konya Merkez Selçuklu İlçesi Işıklar Mahallesi Duranbey Sokakta meydana geldi. Avusturya’dan emekli olan ve iki yıl önce Türkiye’ye kesin dönüş yapan Mehmet Karasu (60), komşuları tarafından oturduğu apartmanın önünde kanlar içerisinde bulundu. Karasu hastaneye kaldırılırken yolda öldü.

Eşi Elmas Karasu ile birlikte 5 katlı apartmanın ikinci katında oturduğu öğrenilen Mehmet Karasu’nun dairesinde araştırma yapmak isteyen polis, zile basmasına rağmen içerden çıkan olmadı. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı. Merdiven ile balkona çıkan ve içeriye giren polis, Elmas Karasu’yu oturma odasında boynunda bıçak saplı ve kanlar içinde bulnud. Sağlık ekipleri tarafından yapılan muayene sonrası sırtında da bıçak darbeleri bulunduğu tespit edilen Elmas Karasu’nun öldüğü belirlendi.

EVDEN BAĞRIŞMA SESLERİ GELMİŞ
4 çocuğu bulunan Karasu çiftinin sürekli kavga ettikleri öne sürülürken, evin içerisinde yapılan incelemede antidepresan haplar bulundu. Komşuları sabah saatlerinde Karasu çiftinin bulunduğu daireden bağrışma seslerinin geldiğini ileri sürdü. Elmas Karasu’nun 15 gün önce umreden geldiği öğrenildi.
Mehmet Karasu’nun eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra balkondan atlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde durulurken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. DHA