Kilis ve Reyhanlı'ya 15 roket atıldı. TSK, Afrin ve Azez'i roketlerle vuruyor


Kilis ve Reyhanlı'ya 15 roket atıldı. TSK, Afrin ve Azez'i roketlerle vuruyor
21 Ocak 2018 Pazar
22:30
Gündem

Son dakika.. Kilis ve Reyhanlı'ya atılan roketlere TSK anında karşılık verdi.. Afrin'den gelen son dakika haberine göre, terör örgütü YPG hedefleri çok namlulu roketatarlarla yoğun şekilde vuruluyor... Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra Kilis ve Reyhanlı'ya toplamda 15 roketli saldırı düzenlendi. Bu saldırılarda 1 Suriyeli hayatını kaybetti, 45 kişi de yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetleri saldırıları karşılıksız bırakmıyor. Operasyon düzenlenen Afrin haricinde, Azez kentinde yuvalanan teröristler de roketlerle vuruluyor.. Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatıldığı Suriye'nin Afrin bölgesinden Türkiye’ye atılan roketlere TSK Suriye sınırındaki roketatarlarla misliyle karşılık vermeye başladı. Belirlenen terör hedefleri roketatarlar ve Fırtına obüsler ile yoğun şekilde vuruluyor..

Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan ise sevkiyatların sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

Sınırdan gelen son dakika bilgilerine göre; TSK tarafından obüs atışları da sürüyor...

İHA Bayraktar, Afrin'de akıllı füzeler

HAREKATTA, MİLLİ İHA VE AKILLI FÜZELER DE KULLANILIYOR..

Afrin'de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Türk Sihalı Kuvvetleri ( TSK) Afrin'deki terör örgütü PKK/PYD'ye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı başlattı. TSK'nın harekatta kullandığı envanterinde ise Milli İHA'lar önemli yer kaplıyor. Afrin harakatında ilk kez yeni geliştirilmiş tekonolojilerle Milli İHA'lar da görev başında.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından yeni geliştirilen İHA'ların fotoğraflarını paylaştı.

İHA Bayraktar, Afrin'de akıllı füzeler

Bayraktar, attığı tweette paylaştığı fotoğrafla birlikte "İlk kez Zeytin Dalı Harekatı'nda kullanılan yeni geliştirdiğimiz teknolojiler ile Milli İHA'larımız Afrin'de görev başında. Teknik ekibimizle birlikte TSK'mize destek olmak maksadıyla sahadayız." ifadelerini kullandı.

İHA Bayraktar, Afrin'de akıllı füzeler