Keops Piramidi'nin büyük sırrı çözüldü: Meğer uzaylılar değil!

Haber Oku Haber Oku / Şehir: Genel
Keops Piramidi'nin büyük sırrı çözüldü: Meğer uzaylılar değil!

Bugüne kadar çözülemeyen ve sadece varsayım ve tahminler yürütülen, hatta uzaylıların yardım ettiğine dair teorilerin de ortaya atıldığı büyük sır çözüldü.. ‘piramitler nasıl yapılabildi’ sorusu kesin olarak sonunda cevabını buldu. Mısır Piramidleri'nin yapımında görev alan üst düzey bir Mısırlının 3000 bin yıllık bir günlüğünde, piramitlerin nasıl yapıldığına dair net açıklamalar ve detaylar ortaya çıktı..

Bilim insanları, Mısır’daki en büyük piramit olan Keops Piramidi’nin yapımında taşların nasıl taşındığına dair yeni bilgilere ulaştı. Bugüne kadar bu gizemle ilgili ‘uzaylı yardımı’ da dahil pek çok teori ortaya atılsa da, ‘gerçek detaylar’, piramitlerin yapımında üst düzey sorumluluk almış ‘Merer’ isimli bir Mısırlının günlüklerinde ortaya çıktı.

Mısır Piramitleri sırrı çözüldü

TAŞLAR 800 KM’DEN GETİRİLDİ

Yaklaşık 3 bin yıllık bu günlüklere göre, tam 2 buçuk tonluk dev kireçtaşı ve granit bloklar, Nil Nehri üzerinden tahta sandallarla piramidin yapıldığı bölgeye taşındı. Sandallar iplerle birbirine bağlanırken, eski Mısırlı mühendisler de geçiş için Nil kıyısındaki bir limandan piramidin inşa edileceği Gize’ye doğru kanal açtı.

Mısır Piramitleri sırrı çözüldü

Piramitlerin gizemli sırrı çözüldü

Dev taşlar bu sayede 800 km öteden su üzerinde getirildi. Bunda binlerce işçi görev alırken, toplam 170 bin ton kaya taşınmış oldu. Arkeolog Mark Lehner, söz konusu kanalın taslağını çıkardıklarını anlattı. 
Sıradaki Haber Yükleniyor...