İşte darbecilerin öldürülecekler listesi! Erdoğan, Yıldırım, Dündar ...


İşte darbecilerin öldürülecekler listesi! Erdoğan, Yıldırım, Dündar ...
30 Temmuz 2016 Cumartesi
23:46
Gündem

Terör örgütü FETÖ'nün darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gazeteciler Uğur Dündar, Soner Yalçın ve Nedim Şener gibi bir çok önemli ismin infaz edilecekler listesinde olduğu ortaya çıktı..Terör örgütü FETÖ darbe girişimi ile  ilgili çarpıcı iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından FETÖ'nün inlerine yönelik yapılan opersyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan darbecilerden birinde bir infaz listesi ele geçirildiği iddia edilmiş ve basında bu haber geniş yer bulmuştu..

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, 15 Temmuz gecesi halka ateş açan teröristlerin kendisinin de aralarında olduğu 50 ismi infaz edeceğini yazdı.

İnfaz mangasına ‘vur emri'yle 50 kişilik liste verildi. İddiaya göre FETÖ'cü darbeciler o gece başarılı olsaydı, bir numarasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın olduğu 50 kişiyi ‘kendilerine direndiklerini' öne sürerek öldürecekti. Listede sadece Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan gibi devletin üst düzeylerinin yanı sıra, gazeteciler Uğur Dündar, Soner Yalçın ve Nedim Şener'in de adları var.