Hüseyin Gülerce'nin kızı Elif Yıldız tutuklandı


Hüseyin Gülerce'nin kızı Elif Yıldız tutuklandı
24 Ağustos 2016 Çarşamba
21:09
Gündem

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, aralarında, Hüseyin Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, aralarında, Hüseyin Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.

Hüseyin Gülerce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Kızım asla FETÖ'cü değil" dedi.

Hüseyin Gülercenin Kızı Elif Yıldız tutuklandı

Darbe girişimine ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen, aralarında Turgut Özal Üniversitesi öğretim görevlilerinin de yer aldığı 11 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen öğretim görevlileri, doktor ve memurlardan oluşan 11 kişi, soruşturmayı yürüten savcılara ifade verdi.

Şüphelilerden 2'si savcılık sorgusunun ardından, 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 şüpheli ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan, aralarında Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 zanlı ise tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi.