Google'dan Atatürk'süz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı logosu


Google'dan Atatürk'süz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı logosu
29 Ekim 2017 Pazar
02:18
Gündem

İnternet devi Google, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı için özel logo hazırladı. Ancak geçtiğimiz yıllarda yapılan doodlelerin aksine bu yıl Atatürk'e tasarımda yer verilmesi hayal kırıklığına yol açtı....GOOGLE'DEN ATATÜRK'SÜZ 29 EKİM DOODLE'Sİ

Google, ana sayfasındaki Cumhuriyet Bayramı'na özel hazırlanan "doodle" ile Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor. Sayfa tıklandığında Türk Bayrağı dalgalanmaya başlarken, kullanıcılar daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfalara yönlendiriliyor. Ancak önceki senelerde tasarlanan Doodle tercihlerinde Atatrk'e yer verilirken bu sene yapılan doodle'de Atatürk olmadığı görüldü..

"Doodle" uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel, daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.