FETÖ tetikçisi Zekeriya Kuzu da o delikte yakalandı


FETÖ tetikçisi Zekeriya Kuzu da o delikte yakalandı
26 Temmuz 2016 Salı
00:19
Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek için 15 Temmuz günü operasyona gelen ve kaçan firari askerlerden üçü yol kontrolünde, dördü de düzenlenen operasyon kapsamında Marmaris'te yakalandı. Yakalanan isimler arasında Çiğli İmamı olarak aranan, 'Paşa' lakablı Astsubay Zekeriya Kuzu da var.10 askerin hala firari olduğu Marmaris’te, darbeci askerlerden üçü yol kontrolü sırasında yakalandı.

Aynı bölgede 4 asker daha, menfeze saklanmış ve bitkin halde görüntülendikleri canlı yayındaki operasyon ile yakalandılar. Yakalanan isimler arasında, darbe girişiminden sonra her yerde aranan ve 'Çiğli imamı' olduğu öne sürülen Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun da olduğu belirtildi.

Zekeriya Kuzu Kimdir,Erdoğan'a Suikast

İLGİLİ HABER

ZEKERİYA KUZU KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast timinde yer alan darbeci askerler biri Zekeriya Kuzu… Güvenlik güçleri yapılan aramalarda Kuzu’ya ayrı bir hassasiyet gösteriyordu. Buna sebep olarak ise Kuzu’nun çatışmaya girmekten kaçınmayacağı gösteriliyordu. Yer alan diğer önemli bilgi ise, Zekeriya Kuzu’nun üst rütbedeki tüm komutanlara emir verdiğiydi. Kuzu’ya bu nedenle ‘Paşa’ lakabı verildiği belirtildi.