Eşofman giyen kız öğrenci zina yapmıştır' diyen sapık öğretmen açığa alındı


Eşofman giyen kız öğrenci zina yapmıştır' diyen sapık öğretmen açığa alındı
27 Aralık 2017 Çarşamba
14:22
Gündem

SON DAKİKA: Konya'da, 'eşofman giyen kız öğrenciler zina yapmış sayılır', gibi, bir çok sapkın paylaşımlarda bulunan Kız İmam Hatip Lisesi'den görevli sözde felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, kamuoyunda çığ gibi artan tepkiler üzerine nihayet bugün açığa alındı. Harmancı'Nın özgeçmişi ise isyan ettiriyor., Harmancı'nın Cennet'e gitmenin kitabını yazdığı ve özgeçmişinde de ilginç şeyler kaleme aldığı ortaya çıktı. Harmancı'nın kendisi için ""Sınava çalışmadan, soru yanıtlamadan sınav kazandım. Rüyamda gördüğüm bilgi aktivasyon yoluyla öğrenme modelini oluşturdum. Dünyadaki ilk bilgi aktivasyon uzmanı benim" gibi enteresan ifadeler kullandığı gözlendi. Eğitim-Sen Şube Başkanı ise görevden alınan öğretmen için "Aklı dengesi yerinde değil. Nasıl bu zamana kadar görev yapmış anlamak mümkün değil" dedi. İşte 'nasıl olur' dedirtecek olaylar..Konya’da eşofman giyen kız öğrencilerin zina yaptığını söyleyen Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan Felsefe öğretmeni 44 yaşındaki Ercan Harmancı hakkında önceki gün soruşturma başlatılmıştı. Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş’ın girişimleri sonucu ise soruşturma derinleştiridi ve Harmancı açığa alındı. Bugun ise Harmancı’nın görevden alındığı duyuruldu. Görevden alınan Harmancı’nın ‘geçmişi’ de yeniden gündeme geldi.

Cennetin Kitabi - Ercan Harmancı
Cennetin Kitabı, Cennete gitmenin yolu, cennetin delisi,Ercan Hamamcı
CENNETE GİTMENİN KİTABINI YAZMIŞ!
Harmancı’nın, Ensar Vakfı Yayınlarından çıkan “Daniş Bir Cennet Delisi” isimli kitabı ve kitap için yazdığı özgeçmiş yazısı dikkat çekti.  Bir adam, bir kadın, dört çocuk ve bir kedinin cennete olan yolculuğunu konu alan ve “İmanın nişanesi gibi altı kişiydiler. Kediyle beraber yedi. Gençler için twitter kıvamında bir irşad kitabı. Yeni nesil bir hidayet romanı.” şeklinde tanıtımı yapılan kitap kadar, Harmancı’nın kendi ağzından yazdığı özgeçmişi de dikkat çekti.

İLGİLİ HABER

Ercan Hamamcı Sapık İmam Hatip Öğretmeni
Harmancı’nın Konya’da din eğitimi veren bazı okul ve eğitim kurumlarınca verilen konferanslara sık sık konuşmacı olarak davet edildiği ortaya çıktı..

SORU ÇÖZMEDEN KİTAP YAZMIŞ! RÜYASINDA BİLGİ AKTİVASYON GÖRÜP UZMAN OLMUŞ!
Harmancı kendisini şu sözlerle anlatıyor: “Ailesi onu okula gitmesi için 8 yaşına kadar ikna edemedi. 1981 yılında zaten siz beni sevmiyorsunuz diye ağlaya ağlaya okula gitti. Dördüncü sınıfa geçtiğinde kitap okulanın keyfini keşfetti. 3 yılda bitmesi gereken lise eğitimi için 5 yılını ayırdı. Okuldaki hocaları şok yaşamasın diye ilk yıl üniversite sınavını bilerek kazanmadı. 1998 yılında sosyolog ünvanını aldı, öğretmen oldu.
Sıradışı birisi olduğu için alışılmış öğretmen kalıbına giremedi. 2008 yılında bir sınav mülakatında ‘Duydum ki içeriye gireni terletiyor muşsunuz ama ben biyolojik olarak terlemeye müsait değilim. Ne siz uğraşın ne de beni uğraştırın’ diye tek bir soru bile cevaplamadan tam puan aldı. Öğrenme ve sınav konusunda rüyasında gördüğü bilgi aktivasyon yoluyla öğrenme modelini dünyanın ilk bilgi aktivasyon uzmanı olarak kuramsallaştırma yolunda hızla ilerliyor…”

EĞİTİM-SEN BAŞKANI: AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL!

Cebrail Bektaş, Harmancı’
Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş, Harmancı’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istedi.

EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI: AKLI DENGESİ YERİNDE Mİ BAKILSIN
Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş “Söz konusu şahsın sosyal medya paylaşımlarındaki taciz mesajları bilgisini alır almaz, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler yaptık. Takibimiz sonucu hakkında soruşturma başlatıldı ve açığa alındı. Beden Eğitimi dersinin “ümmetin kızlarını soyma dersi” olduğunu savunan, “bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya imanınızı kaybetmişsiniz demektir” diyen, “kız öğrencilerin giydiği eşofmanın onları çıplak yaptığını” yazan bu öğretmen bu cümleleriyle taciz gerçekleştirmiştir. Yapılan tacizler yetmezmiş gibi beden eğitimi dersine katılan kız öğrencileri de hedef haline getirmiştir. Konuşmasında sarf ettiği “Beden eğitimi adıyla kızlara zorla ve müfredat gerekçeli zina yaptırılıyor, bu hiçbir babanın umurunda değil. Hem de müslüman baba…” sözleriyle kız çocuklarını hakları olan birey olarak değil, erkeğin ya da babanın mülkü olarak gördüğünü de ortaya koymuştur. Ancak buna rağmen söz konusu kişi susmamakta ve arsızca konuşmaya devam etmektedir. Dün hâlâ aynı tarzda sosyal medya paylaşımlarına devem etmiştir. Paylaşımlarında sözlerini kastederek “Müslüman için geçerlidir, müslüman olmayan için zaten paylaşım yapmadım” diyerek tacizlerine ayrıştırıcı, ötekileştirici dilini savunmaya devam etmiştir.” dedi.

Harmancı’nın Ensar yayınlarından çıkan “Danis Bir Cennet Delisi” isimli kitabına ve ilginç özgeçmiş anlatımına da değinen Bektaş “Özgeçmişini okuyanlarda, akli dengesinin yerinde olmadığı izlenimini uyandırıyor. Bu yönüyle de Milli Eğitim Müdürlüğü gerekeni yapmalı. Zaten nasıl bu zamana kadar görev yapmış anlamak mümkün değil. Çocuklarımızı bunun gibi adama nasıl emanet edebiliriz” diye konuştu.