Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti


Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti
15 Aralık 2017 Cuma
12:56
Gündem

Son dakika, Esenyurt Belediye Başkanı AKP'li Necmi Kadıoğlu istifa etti. Kadıoğlu istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdiİstanbul'da AK Partili Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun istifa etti. Kadıoğlu, istifa dilekçesini sundu. Kadıoğlu, istifa dilekçesinde sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi. 

Kadıoğlu'nun istifası İstanbul'daki ilçe belediyelerdeki istifalarda bir ilk oldu. Daha önce ilçe belediyelerinde bir istifa olmamıştı. 

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ

Kadıoğlu'nun istifasına ilişkin ilk değerlendirme AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdir Eker'den geldi. Habertürk TV'de istifayı değerlendiren Eker, "Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi" dedi.

İŞTE NECMİ KADIOĞLU'NUN İSTİFA DİLEKÇESİ
AKP Kadıoğlu Esenyurt Belediye Başkanı

 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Esenyurt Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 13 yıl 8,5 aydır ilçenin belediye başkanlığını yürüten Kadıoğlu'nun, bugün itibarıyla kendi isteğiyle görevinden istifa ettiği, buna ilişkin yazılı talebini Valiliğe bildirdiği belirtildi.

Açıklamada, Kadıoğlu'nun 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü kaydedilerek, şöyle denildi:

"Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısıyla böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Kendisine Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret, çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal barış daha nice hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız."