Elon Musk'un Anıtkabir paylaşımı kısa sürede rekor kırdı


Elon Musk'un Anıtkabir paylaşımı kısa sürede rekor kırdı
9 Kasım 2017 Perşembe
00:39
Gündem

Dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk, Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir ziyaretine ilişkin iki görsel paylaşan Musk Atatürk'ün kabrinin fotoğrafının altına, Çiçekleri ben yerleştirdim. Üç kırık kaburga, delinmiş bir ciğer... Ve o savaşmaya devam etti... ' mesajıyla duygulandırdı.. Musk'un bu paylaşımı kısa sürede yüz binlerce beğeni aldı..Musk, Anıtkabir'i de ziyaret etti ve fotoğrafını Instagram'da paylaşıp, 'Anıtkabir- Atatürk' yazdı.

Musk ikinci olarak Atatürk'ün kabrinin fotoğrafını paylaştı ve şu notu düştü: ''Çiçekleri ben yerleştirdim. Üç kırık kaburga, delinmiş bir ciğer... Ve o savaşmaya devam etti... ''

Elen  Musk Anıtkabir Paylaşımı

Bugün tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk görüşmesindeydi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil meselesi, sürdürülebilir enerji, Tesla ve SpaceX firmalarıyla Türkiye'deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldığını söyledi.

 

ELON MUSK ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Elon Musk, görüşmenin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Instagram hesabından bir fotoğraf paylaşan Musk, "Atatürk Anıtkabir" yorumunu paylaştı. Fotoğraf, 30 dakika gibi bir sürede 100 bin'den fazla beğeni aldı.

Elen  Musk Anıtkabir Paylaşımı