Elektiriği kesilen Konya yine 'darbe' diye Valiliğe koştu!


Elektiriği kesilen Konya yine 'darbe' diye Valiliğe koştu!
9 Eylül 2016 Cuma
00:29
Gündem

Geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinde elektrikler kesilince bayrağını alıp Valilik önüne koşan vatandaş bugün akşam saatlerinde elektrikler kesilip 20 dakika gelmeyince 'darbe girişimi' oldu sanarak yine bayrakları alıp Konya Valiliği önünde toplandı..Alınan bilgiye göre, teknik bir arıza nedeniyle saat 21.18'de kent genelinde elektrik kesintisi yaşandı. Kesintinin darbe girişimi nedeniyle yapılmış olabileceğini düşünen bazı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla valilik binası önünde toplandı. 

Bu arada Vali Yakup Canbolat, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “TEİAŞhatlarında yine teknik bir arıza oluştu. TEİAŞ ekipleri arızaya müdahale ediyor. Kısa zamanda elektrikler verilecektir. İyi akşamlar” ifadelerine yer verdi. 

Konya'da elektrik kesilince darbe sananlar

Yaklaşık 20 dakika sonra şehre yeniden elektrik verilmeye başlandı. Valilik önünde toplanan vatandaşlar da polisin uyarısıyla dağıldı. 

Konya darbe girişimi, Elektrikler kesilince

30 Ağustos'ta, Konya’da teknik bir arıza nedeniyle oluşan elektrik kesintisinin ardından bazı vatandaşlar valilik binası önünde toplanmış, kalabalık, Vali Canbolat'ın herhangi bir olumsuzluk bulunmadığına ilişkin açıklamaları üzerine alandan ayrılmıştı.