Diyanet'ten 'Şeytan' çıkışı: Sol elle yemek yiyenler...


Diyanet'ten 'Şeytan' çıkışı: Sol elle yemek yiyenler...
3 Şubat 2018 Cumartesi
12:28
Gündem

Yayınladığı mesajlar ve verdiği fetvalarla şoke eden Diyanet yine 'Şeytana taş çıkarttı!' Diyanet verdiği akıl almaz bir fetvada, Sol elle yemek yenilmemesini istedi ve “Sol elle şeytanlar yemek yer” dedi.Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyabet bu soruya şu cevabı verdi:

HZ. PEYGAMBER UYARDI
“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber'in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

ÜNLÜ SOLAKLAR
Türkiye'deki ünlü solaklar arasında, sanatçılar Arif Sağ, Gürse Birsel, Kaan Tangöze, Ezgi Mola, Nejat İşler, Derya Baykal, beyin cerrahı Prof. Gazi Yaşargil, futbolcu ve teknik direktör Sergen Yalçın, Ünlü tiyatro oyuncusu Altan Adaçay'da bulunuyor.