Dehşet: MRI cihazı adamı yuttu. Odadan cesedi çıkarıldı


Dehşet: MRI cihazı adamı yuttu. Odadan cesedi çıkarıldı
29 Ocak 2018 Pazartesi
13:30
Dünya

Hindistan’da bir akrabasını hastanede ziyaret eden bir adam, tüm uyarı ve ikazlara rağmen, hastane personelinin büyük bir ihmalkarlığına kurban gitti.. Maru, yapılmaması gerekeni yaptı ve canından oldu.. 32 yaşındaki RAJESH Maru, MRI (Manyetik Rezonans Görüntüleme) makinesi tarafından yutulması sonucu hayatını kaybetti.RAJESH Maru, hastanede MRI’ı çekilecek bir akrabasını görmeye gitti. Bu sırada, bir hastane personeli, Maru’dan bir oksijen tüpünü odaya götürmesini istedi. Maru bunun tehlikeli olabileceğini söylese de personel, “Sorun yok, her gün yapıyoruz” cevabını verdi. Personel ayrıca, MRI cihazının kapalı olduğunu da söyledi. Ancak Maru odaya girdiğinde cihazın açık olduğu anlaşıldı ve manyetik çekim Maru’nun elindeki tüpü MRI’ın içine çekti.

RAJESH Maru İndia MR

Çok güçlü bir şekilde MRI’ya çarpan Maru, ağır yaralandı ve bu sırada zarar gören oksijen tüpü de sıvı kaçırdı. Eli makineye sıkışmış olan Maru, tüpten çıkan oksijeni de solumak zorunda kaldı. Genç adam müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Maru’yu yanlış yönlendiren hastane personeli ve bir doktor ihmalkârlıktan gözaltına alındı.

RAJESH Maru İndia MR

ASLA YAPILMAMASI GEREKENLER;

MRI cihazlarının içlerinde çok güçlü bir mıknatıs olduğundan bütün metalleri kendisine çeker. Bu nedenle MRI odasına metal eşyalarla girilmez. Ayrıca, kalp pili olan kalp hastaları, beyin ameliyatı ile beyin damarlarına klips takılmış kişiler, metal kalp kapakçıkları olanlar, içkulak protezi gibi hastalar kesinlikle MRI’a alınmaz.