Son dakika: Van ve Çukurca'da 4 şehit, 6 asker yaralı


Son dakika: Van ve Çukurca'da 4 şehit, 6 asker yaralı
2 Eylül 2016 Cuma
10:15
Gündem

Hakkari'nin Irak sınırı kesiminde hava destekli operasyonda uçaklar ve taarruz helikopterlerinin PKK hedeflerini vurması sonucu 20'den fazla terörist öldü, Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye özel birlikler indirildi, çıkan çatışmalarda ise 1 kahraman askerimiz açılan ilk ateş sonucu şehit oldu, 6 asker de yaralandı.. Van'da dünden beri devam eden çatışmalarda, teröristlerin saldırısı sonucu 3 korucu şehit oldu.Hakkari merkeze bağlı Oğul, Şine Dağı ve Çukurca ilçesine bağlı Kazan vadisinde terör örgütü PKK’ya yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. Çukurca’nın Uzundere, Perinçek, Seni Tepe, Kala Tepe ve Dağbaşı bölgelerinde gece yoğunlaşan operasyonda teröristlerle yer yer sıcak temas sağlandı.

AÇILAN İLK ATEŞLE 1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Teröristlerin açtığı ilk ateşle 1 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı. Çatışma bölgelerine Sikorsky helikopterlerle özel takviye ekipler indirilirken, taarruz helikopterleri de teröristlerin kaçış noktalarını ateş altına aldı. Savaş uçakları da belirlenen iki hedefi vurdu.  Hakkari Valiliği yetkilileri, hava destekli operasyonda ilk belirlemelere göre 20’den fazla PKK’lı teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.

VAN’DA ŞEHİT SAYISI 3’E YÜKSELDİ

Van’ın Çaldıran ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında dünden beri devam eden çatışmada ise 3 korucu şehit oldu 4 korucu yaralandı. Çatışmada şehit olan korucuların isikleri şöyle;  İsa Taş, Muzaffed Aladağ, Mehmet Aladağ.

(DHA)