Çavuşoğlu'dan BBC'ye darbe girişimini tepkisi


Çavuşoğlu'dan BBC'ye darbe girişimini tepkisi
24 Temmuz 2016 Pazar
11:49
Siyaset

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, darbe girişiminin ardından hükümetin yaptıklarını eleştirecek birini bulamadığını yazan BBC çalışanına sosyal medyadan tepki gösterdiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda bir BBC çalışanına tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, BBC World News'te yapımcı olduğunu söyleyen James Bryant'ın yolladığı bir e-posta'nın ekran görüntüsünü paylaştı.

Söz konusu e-posta'da Bryant'ın, darbe girişiminden sonra hükümetin aldığı kararları eleştirecek birini bulmakta zorlandığından bahsetmesine tepki gösteren Çavuşoğlu, "BBC, darbe girişimini savunacak ve hükümete saldıracak birini bulamadığı için üzgün" diye yazdı.

Çavuşoğlu'nun ekran görüntüsünü paylaştığı e-posta'da Bryant'ın şu ifadelere yer verdiği görüldü: "BBC'nin uluslararası televizyon kanalı BBC World News'de yapımcıyım. Türkiye'deki darbe girişiminin sonuçlarını ve oradaki siyasi durumla ilgili haber yapıyoruz. Ülkede hükümetin yaptıklarını eleştirecek birini bulmakta zorlanıyoruz. Geçtiğimiz hafta hep lehte konuşan insanlarla görüştük. Mevcut duruma karşı konuşabilecek birilerini bulmayı umuyoruz. Bildiğiniz birileri var mı?"