Çavuşoğlu: Almanya Öksüz'ü bize vermezse ABD durumuna düşer!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Çavuşoğlu: Almanya Öksüz'ü bize vermezse ABD durumuna düşer!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir canlı yayın programında sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu Adil Öksüz'ün Almanya'da görüldüğü iddialarına da değindi

Abone ol

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk. Değişik dedikodular çıkıyor, ABD'de olduğu da söyleniyor. 

İLGİLİ HABER

ALMANYA ADİL ÖKSÜZ'Ü VERMEZSE ABD DURUMUNA DÜŞER

Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabi ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir. Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz. Yunanistan bu kişileri vereceğini bize söylemişti. Yunan siyasetçilerin vermek istediklerini biliyoruz. Fakat Yunan yargısına Batı'dan çok ciddi baskı geldi. Yunanistan bize bunları vermezse, yarın bu tip konularda bizim tutumumuz da çok farklı olur. Bazı DHKP-C'lileri Yunanistan tutuklamıştı fakat bu darbeyle ilgili konularda farklı tutum gösterdiler. 

Irak'taki PKK mevcudiyeti bizim için çok büyük bir tehdittir. Biz Irak'taki muhattaplarımıza, 'Irak'taki PKK varlığı ikimize tehdit, birlikte hareket edelim' diyoruz.


Youtube Kanalımızı Takip Edin