Can kaybımız 425, vaka sayısı 20.921 oldu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Can kaybımız 425, vaka sayısı 20.921 oldu

Son dakika.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona salgınına ilişkin son verileri paylaştı.. Koca'nın açıklamasına göre; Türkiye'de Corona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 425'e, toplam vaka sayısı ise 20.921'e yükseldi.

Takip Et

Son dakika.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 425'e yükseldiğini duyurdu.

Vaka sayısı ise 20.921'a yükseldi.

Bakan Koca'nın açıklamasına göre bugün 69 vatandaşımız hayatını kaybetti.

İşte Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

Taşıyıcıdan virüs kapan genç muhasebeci, hastanede 57 yaşındaki bir görevliye bulaştırdı. Genç muhasebeci ve görevli hayatını kaybetti. Virüs taşıyan virüsü bir iş arkadaşına bulaştırdı. Virüs taşıyan bu olayda virüsün ilk taşıyıcı kendisi gibi yayılıma kaynaklık edecek kişiye bulaştırdı. Bu örneği göz önünde bulundurmanızı ve her gün yeni tanılar konduğunu hatırlamanızı rica ediyorum. Dün itibarıyla 2 bin 46 kişide virüs tespit edilmişti.

Can kaybımız 425, vaka sayısı 20.921 oldu
Can kaybımız 425, vaka sayısı 20.921 oldu

Bu kadar kişi gözlem ve tedavi altına alınmadan önce de virüs taşıyordu. Çoğu toplum içindeydi. Şüpheli görünüp karantinaya alınmadan önce günlük işlerini sürdürüyorlardı.

18 bin 135 hastanın her birini virüs taşıyan yerine koyun. Bu kişilerin temas çevrelerin gözlem altına alındığını bir an için unutun. Yayılımın ne kadar kolay, hızlı olduğunu hatırlayın. Ortada bir gerçek var fakat bu umut kırıcı bir gerçek değil. Virüsün yayılım zincirini kıracak tedbir belli, temas içinde olmayacağız, araya mesafe koyacağız, kendimizi izole edeceğiz.

Büyüklerimizi uyarıyorum evden çıkmayın. Ailelerimizi uyarıyorum büyüklerimizi riskten koruyun. Gençlerimizi uyarıyorum virüsü taşıyıp taşımadığınızı bilemezsiniz. Geldiğimiz noktada alınması gereken yeni tedbirler var. Genç nüfusun hareketliliği virüsle mücadelemizde en zayıf noktalarımızdan biri. Bilim Kurulumuz salgının riskle seyrettiği yerlerde hareketliliği kısıtlayıcı daha sıkı tedbirleri tavsiye kararı aldı.

Cumhurbaşkanımız bu konudaki takdirlerini açıklayacaktır.

CAN KAYBI 425'E YÜKSELDİ
Burada son 24 saatte 16 bin 160 test yapıldı. 120 716 test yapıldı. 2 bin 786 pozitif vaka sayısı tespit ettik. Bugün kaybettiğimiz 69 kişi ile toplam can kaybımız 425'e yükseldi. 484 hastamız ise iyileşerek taburcu edilmiştir.

İŞTE EN RİSKLİ İLLER
En riskli iller İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli...20 yaşından itibaren daha yoğun görüldüğü, 40 yaş üstünde teşhis konan vakaların daha çok olduğu, erkeklerin kadınlara göre görülme orıanın daha yüksek olduğunu söylemek istiyorum.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin