Booking.com yeniden açılıyor! Otelcileri sevindiren gelişme!


Booking.com yeniden açılıyor! Otelcileri sevindiren gelişme!
5 Ocak 2018 Cuma
13:26
Ekonomi

Dünyanın en büyük otel rezervasyon portallarından booking.com'un bir süre önce Türkiye'den rezervasyon alımları durdurulmuştu.. Booking.com Türkiye'de yeniden faaliyetlerine başlayacak.. Türkiye pazarına tekrar dönüş yapabilmek için yetkililerle temas halinde bulunan booking.com, görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Booking.com'un önümüzdeki günlerde, yaz sezonu başlamadan faaliyete geçmesi bekleniyor.. Haber, kan ağlayan turizmciyi sevindirdi..Dünya Gazetesi’nden Selenay Yağcı’nın haberine göre; Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) haklarında açtığı dava sonucu Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan booking.com’dan, talep edilen düzeltme ve cezaların ödenmesini kabul ettiği haberlerine yanıt geldi.

İLGİLİ HABER

Aylardır Türk yetkilileriyle görüşme halinde olan ve Türkiye pazarına tekrar dönüş yapabilmek için temaslarda bulunan Hollandalı online rezervasyon portalı booking.com, cezaları ödemeyi kabul ettikleri konusunda bir şey söylemekten kaçınırken, Türkiye hükümetiyle görüşmelerin ve uzlaşmaların sürdüğünü açıkladı. Geri dönmek konusunda istekli olduklarını söyleyen Booking.com yetkilileri ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

İLGİLİ HABER

MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Antalya Şubesi ev sahipliğinde yapılan ‘Türkiye’de Turizm Trendleri’ ana temalı Türkiye İstişare Toplantısı'na katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, booking.com ile görüşmeye başladıklarını belirterek, “Booking.com gerekli cezayı ödemeyi kabul etti. Şirket yakın zamanda Türkiye pazarına tekrar dönecek” ifadelerini kullanmıştı.

Booking.com’un Türkiye’deki rezervasyonları turizimcileri de ikiye bölmüştü. Booking.com geri dönüyor haberleri otelcileri de sevindirdi.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER