Bodrum’da insanlık dışı vahşet. 50'ye yakın kedi, köpek, tavuk..


yayincilar/dha-dogan-haber-ajansi-/dha-dogan-haber-ajansi-x60.jpg Kaynak: DHA (Doğan Haber Ajansı)
Bodrum’da insanlık dışı vahşet. 50'ye yakın kedi, köpek, tavuk..

Bodrum'da onlarca kedi, köpek ve tavuk cani ruhlu insanların çevreye bıraktıkları zehirli tavuk ve kıyma etinden zehirlenerek hayatını kaybetti. Mahalle sakinleri kaldırım kenarlarında çok sayıda ölü kedi, köpek ve tavuk görünce şok oldu. Hayvanseverler, Mübarek ramazan ayında bile bu caniliği yapanların Allah belalarını versin. Artık birileri bu vahşetlere dur desin.. diyerek isyan ettiler..

Takip Et

Muğla'nın Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesi’nde sabah erken saatlerde evlerinden çıkan mahalle sakinleri sokak ortasında çok sayıda ölü köpek, kedi ve tavuk ile karşılaştı. Jandarmaya haber veren mahalle sakinleri ne yapacaklarını şaşırdı. Yaşayan köpekleri toplayıp veterinere götüren hayvan severler köpeklerin yaşaması için uzun uğraş verdi.

CANİLERİ YAKALAMAK İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI

Veterinere götürülen köpekler de öldü. sayılarıı 50'ye yaklaşan kedi, köpek ve tavuğun öldüğü olaya jandarma el koydu. Jandarma olay yerinde inceleme yaparak tutanak tuttu. Zehrin nasıl ve kimler tarafından bırakıldığı öğrenilmesi için çevrede bulunan güvenlik kameraları incelenmeye alındı.

Hayvan severler konuyu Orman Müdürlüğü'ne bildirildi. Doğal Yaşamamı Koruma ve Hayvan Hakları Koruma Başkanı Avukat Vahit Çevik ise konuyla ilgili savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

"ARTIK BİRİLERİ BU VAHŞETLERE DUR DEMELİ"

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, “Bu katliamlara dur demeliyiz. Sokaklarda köpekler, kediler ve tavuklar zehirlenerek öldü. Zannediyorum ki tarım ilacı kullanılarak öldürülmüşler. Çünkü çevrede yapılan araştırmalar sonucunda tavuk ve kıyma bulgularına rastlandı. Konu ile ilgili olarak arkadaşlarımız suç duyurusunda bulundu. İnsanların artık bilinçlenmesi gerekiyor. Bunun için bir an önce harekete geçmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA (Doğan Haber Ajansı)

Youtube Kanalımızı Takip Edin