Bir servis skandalı daha: Artık Yeter! Yoldan geçen veli fark etmeseydi...


Bir servis skandalı daha: Artık Yeter! Yoldan geçen veli fark etmeseydi...
23 Kasım 2017 Perşembe
13:14
Gündem

Artık yeter bu kaçıncı aynı skandal.. Ölen bebeklerimizden ve son anda fark edilmesiyle ölümden dönen bebeklerimizden hiç ders çıkartılmadı mı.. İstanbul Bostancı’da anaokuluna giden 17 Ağustos tarihinde 3 yaşındaki Alperen Sakin'in servis aracından unutulması sonucu ölümü, ve yine 3 yaşındaki S.E.A.’nın okul servisinde saatlerce unutulması gündemdeki yerini korurken, Şimdi de Üsküdar’da özel bir anaokulunun servisinde de bir çocuğun daha unutulduğu ortaya çıktı.Servis gitmeden yoldan geçen bir kişinin fark edip durumu iletmesi üzerine olay ortaya çıkarken okul yönetimi ve servis şirketi, velilere gönderdiği yazıyla özür diledi. Servis hostesinin işine son verildi.

YOLDAN GEÇEN BİR VELİ FARAK ETTİ..

Hürriyet Gazetesi'nden Çetin Aydın'ın özel haberine göre, Üsküdar Çamlıca’daki özel bir anaokulda 16 Kasım 2017 günü serviste bir çocuk unutuldu. Yaklaşık bir saat servis aracında korku içinde bekleyen çocuğu tesadüfen geçen velilerinden biri gördü ve yönetimi uyardı. Hemen servise koşan görevliler ismi açıklanmayan küçük öğrencisi koltukta otururken buldu. Çocuk servis aracından çıkarıldı. Çocuğa okulda psikolojik destek verildi.

İLGİLİ HABER

Okul yönetimi ve servis şirketi TURSAN, velilere birer yazı göndererek, yaşanan olaydan dolayı özür diledi.

OKUL YÖNETİMİ AİLELERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Okul Yönetimi velilere gönderdiği yazıda, “Bu sabah tüm servisler okulumuza ulaştıktan sonra gelmeyen öğrencilerin velileri aranmak üzereydi ki, toplantıya gelen bir velimiz kapımızın önündeki servis aracında bir öğrencimizin olduğu bilgisini iletti. Serviste olan ve durumunun iyi olduğunu tespit ettiğimiz öğrencimiz sınıfına yönlendirilmiş ve okul psikoloğumuzun takibiyle günlük rutinine devam etmesi sağlanmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER