Bingöl'de bomba yüklü araçla saldırı: 2 şehit, 9 yaralı..

Bingöl'de bomba yüklü araçla saldırı: 2 şehit, 9 yaralı..
23 Ekim 2016 Pazar
01:28
Gündem

Bingöl'ün Genç ilçesinde, PKK'lı teröristlerce, zırhlı polis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Hain saldırıda 5'i güvenlik görevlisi 9 kişi yaralanırken, bu saldırıya eş zamanlı olarak kaymakamlık lojmanına da saldırı gerçekleştirildiği bildirildi..

Genç ilçesi kaymakamlık binası önüne teröristlerce bırakılan bomba yüklü aracın düngece saatlerinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 1 polis şehit olmuş, 6’sı güvenlik görevlisi olmak üzere 20 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır olan ve Bingöl Devlet Hastanesi’ne sevk edilen polis memuru Murat Yıldırım, yapılan müdahalelere rağmenşehit oldu. 28 yaşındaki Yıldırım’ın evli ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.

PATLAMANIN ŞİDDETİ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Patlamada, çok sayıda ev ve iş yeri zarar görürken, bazı elektrik direklerinin devrildiği görüldü. Saldırıda, kaymakamlık lojmanı, kültür merkezi ve çevredeki bir okulun camları kırılırken, çok sayıda ev ve iş yerinde hasar oluştu. Patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıkarken çevredeki ağaç ve elektrik direklerinin de devrildiği görüldü.

Dün gece saatlerinde olay yerinde yapılan inceleme ise bugün havanın aydınlanmasından bir süre sonra tamamlandı. İncelemenin ardından giriş ve çıkışlara kapatılan bölge açılırken, esnaf iş yerlerini toparlamaya başladı. Kaymakamlığın vatandaşların zararlarının karşılanması amacıyla Hasar Tespit Komisyonu kuracağı da öğrenildi.