Benzin ve motorinde bir zam daha kapıya dayandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Benzin ve motorinde bir zam daha kapıya dayandı

Son dakika.. Son yapılan zammın üzerinden henüz İki gün geçmişti ki, akaryakıta tekrar zam planlandığı bilgileri geliyor. En son 20 Ağustos günü zamlanan akaryakıtta, Dolar/TL'deki artışın geri çekilmemesi durumunda benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zamlanacağı öne sürüldü..

Takip Et

En son iki gün önce yani 20 Ağustos’ta zamlanan benzin ve motorine tekrar zam geliyor.

Cumhuriyet’ten Emre Deveci’nin haberine göre, Akaryakıt sektörü kaynakları yaptığı açıklamada, olağanüstü bir değişiklik olmaması durumunda litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zam planlandığını söyledi. Aslında bugün devreye girmesi planlanan zamların, bir süredir olduğu gibi salı günü devreye gireceği bildirildi.

20 Ağustos’ta litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti.

İLGİLİ HABER

9 Ağustosta 5.44 seviyesine kadar gerileyen kurun bugün 5.79’a kadar yükselmesi, akaryakıt fiyatlarındaki artışın temel nedeni olarak gösterildi.

Akaryakıt sektörü, petrol fiyatları ve kura bağlı olarak dalgalanan fiyatlardaki değişikliklerinin hemen devreye girmesini istiyor ancak Ankara bir süredir fiyat değişimlerini resmi bir düzenleme olmamasına rağmen salı günleri devreye girmesine izin veriyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin