Barcelona saldırganının kimliği: Faslı Driss Oukabir


Barcelona saldırganının kimliği: Faslı Driss Oukabir
18 Ağustos 2017 Cuma
00:27
Dünya

Barcelona'da düzenlenen ve resmi olmayan rakamlara göre 13 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin Driss Oukabir isimli Faslı olduğu açıklandı. Son dakika: Barcelona saldırısını DEAŞ üstlendiİspanya’nın Barcelona şehrinde bir minibüs onlarca kişinin arasına daldı. Polis yetkilileri Las Ramblas’ta meydana gelen olayı doğrularken çok sayıda yaralı olduğu bilgisi verildi. İlk resmi açıklamaya göre en az 13 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır olmak üzere 32 yaralı olduğu bildirildi.

Ölü ve yaralı sayıları konusunda çelişkili açıklamalar gelirken, polis, saldırganlardan birinin saldırıda kullandığı minibüs yakınlarında pasaportunu düşürdüğünü açıkladı.

Faslı Saldırgan Barcelona Driss Quabir

Bulunan pasaportun,  Fas asıllı Driss Oukabir isimli teröriste ait olduğu, ve teröristin daha sonra Las Ramblas’taki Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına diğer teröristle birlikte baskın yaptığı bildirildi.

Faslı Saldırgan Barcelona Driss Quabir

Polis, kaçan saldırganı bulmak için arama çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, saldırgana ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı. Yerel basın, saldırganın mavi çizgili beyaz bir gömlek giyen uzun boylu bir kişi olduğunu yazdı. Daily Mirror gazetesi saldırganın ‘en fazla 25 yaşında genç bir kişi olduğunu’ duyurdu.

Faslı Saldırgan Barcelona Driss Quabir

 

İLGİLİ HABER