Barack Obama’dan Donald Trump’a ağır sözler

Barack Obama’dan Donald Trump’a ağır sözler
10 Ekim 2016 Pazartesi
09:43
Dünya

Barack Obama, ABD başkan adayı Donald Trump'ı, kadınlara yönelik sarf ettiği ifadeleri nedeniyle ağır sözlerle eleştirdi. Donald Trump'ın söylediği sözlerin inanılmaz ve son derece rahatsız edici olduğunu söyleyen Obama, Trump'ın özgüvenden yoksun olduğu için, başkalarına hakaret ederek kendisini yükseltmeye çalıştığını söyledi. Obama vatandaşlarından 8 Kasım'daki başkanlık seçiminde Hillary Clinton'a oy vermelerini istediği

Chicago’da bir seçim kampanyasında konuşan ABD Başkanı Barack Obama, “Bu seçimlerde en rahatsızlık verici şeylerden biri, Cumhuriyetçi adaydan gelen inanılmaz söylemler. Bunların ne olduğunu yinelemeye gerek yok, çünkü salonda çocuklar var” diye konuştu.

Trump’ın kadınları küçük düşürdüğünü ve aşağıladığını belirten Obama, “Azınlıklara, göçmenlere, başka dinlerin mensuplarına da aynısını yapıyor, engellilerle alay ediyor, askerlerimize, gazilerimize hakaret ediyor. Bu şunu gösteriyor; kendisini öylesine özgüvensiz hissediyor ki, başkalarını küçük düşürerek kendisini yüceltiyor. Böyle bir karakterin Oval Ofis’te bulunmasını ben kesinlikle önermem” dedi.

DHA’nın haberine göre; Trump’a son sekiz yıldaki ilerlemeyi tersine çevirme fırsatını vermeyeceklerini belirten ve seçimlerde Hillary Clinton için destek isteyen Obama, Trump’ın Amerikalıların çocuklarına öğretmeye çalıştığı temel değerleri umursamayan biri olduğunu dile getirdi.

Obama, “Trump’ın konuşmaları, onun gerçek bir demokrasinin gerektirdiği incelik ve saygıyı umursamayacağı mesajını veriyor. İşin özü şu, bu seçimlerde bir mesaj vermek istiyorsanız, daha iyi gelir, daha adaletli bir vergi düzeni istiyorsanız, ulusumuz için daha iyi bir siyaset istiyorsanız oyunuzu Hillary Clinton’a vermelisiniz” diye konuştu.