Atatürk’ü anıyoruz.. Milyonlar Ata'ya koşuyor..


Atatürk’ü anıyoruz.. Milyonlar Ata'ya koşuyor..
10 Kasım 2017 Cuma
10:11
Gündem

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Anıtkabir ve yurdun dört bir yanında Ata'ya olan sevgi ve özlem var. Ülke büyük liderini hasretle yad ediyor..Aradan 79 yıl geçti. Acı hiç dinmedi… Bugün bütün Türkiye Ata’sına koşuyor. Yurdun dört bir yanında anma törenleri düzenleniyor.

Devlet Erkanı Atatürk’ün huzuruna çıktı. Saat 9’u 5 geçe saygı duruşunda bulunuldu.
Anıtkabir’deki törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bakanlar, başbakan yardımcıları ve devlet erkanı katıldı.

Atatürk 10 Kasım Ebedi Şef

TÜM ÜLKEDE ANMA TÖRENLERİ VAR

İstanbul Beşiktaş'ta da 1001 metre rekor uzunlukta Türk Bayrağı ile saygı yürüyüşü düzenleyecek. 10 Kasım’da Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonuyla da Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili Yürüyüş Yolu arasında yaklaşık 6.5 kilometrelik “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak.

KÖPRÜ ÜZERİNDE ATA'YA SAYGI

Boğaz Köprüsü Atatürk saygı duruşu
Köprü üzerinde çalışan belediye işçileri de sirenlerin çalmasıyla işlerini bırakıp Ata'ya saygı duruşuna geçti. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından vatandaşlar araçlarına binerek köprüden ayrıldı.

Atatürk 10 Kasım Ebedi Şef

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, Org. Akar'ın da aralarında bulunduğu devlet erkanı Anıtkabir'deki törene katıldı

İSTANBUL'DAKİ TÖRENLER

Atatürk, hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'ndaki odasında törenle anılıyor. Beşiktaş'tan Dolmabahçe'ye vatandaşlar yürüyüş yapıyor. Kadıköy'de de Atatürk'ü anmak için yürüyüş düzenleniyor. 

Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri '10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri' kapsamında koreografi hazırladı.

Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi Atatürk imzası

TÜRK POLİSİ VE 10 KASIM

Türk polisi ve Atatürk

ÇOCUKLAR VE 10 KASIM 

Çocuklar ve 10 Kasım saygo duruşu